Primark na Slovensku

Primark na Slovensku a jeho etický kódex

Ruku na srdce. Kto si neužíva nákupy, kde je doslova milión kvalitných vecí za veľmi dobrú cenu? To je Primark! A čoskoro to možno bude aj Primark na Slovensku. Určite mnoho žien a nie len žien, ale tak isto mužov už navštívilo Primark v našom susednom Rakúsku. Možno to bol práve jediný dôvod prečo tú krajinu navštíviť. Primark je proste obrovský módny raj, avšak v posledných dňoch sa spustila obrovská vlna, ktorá kritizovala etiku a základnú morálka v továrňach a výrobných miestach tejto značky.

Primark obchod na Slovensku

Čo očakávať od predajne Primark na Slovensku

Primark je veľká spoločnosť, ktorá má na trhu v textilnom a odevnom priemysle veľkú moc, a preto si uvedomujú, aký veľký vplyv majú. Je to miesto, kde dokopy pracuje státisíce ľudí. Hlavný vedúci tím, je zložený z viacerých odborníkov. Jeden z nich je aj tím, ktorý tvorí sto odborníkov na životné prostredie a etiku. Títo odborníci úzko spolupracujú s dodávateľmi aby boli splnené všetky normy, ktoré byť splnené majú a kontrolujú, aby aj Primark na Slovensku bol eticky korektný.

Primark na Slovensku a jeho základný kódex

Primark sa od roku 2006 stal členom nezávislej iniciatívy pre etické obchodovanie. V skratke to znamená, že pri obrovskom množstve odevu, ktoré musí Primark vyprodukovať sa stále držia akejsi morálky a etiky aby sa všetko dodržiavalo presne tak, ako má. V praxi to znamená, že minimálne raz ročne je kontrolovaný celkový chod jednotlivých továrni. A taktiež to, že každá továreň musí prejsť riadnym prijímacím konaním a kontrolou ešte skôr, než začne pre spoločnosť Primark spolupracovať. Kódex stanovuje dvanásť základných princípov. Tieto princípy majú nulovú toleranciu voči zneužívaní detskej pracovnej sily, uplatkárstvu či nerešpektovanie slobody zamestnávateľa voči zamestnancom továrne.

Preto tí, čo odsudzujú a obávajú sa nejakých nekalých praktikách v továrňach môžu byť kľudný a Primark na Slovensku privítať s úsmevom na tvári a s vedomím, že všetko je v úplnom poriadku.

Kozmetika v predajni Primark Slovensko

Primark okrem oblečenia ponúka taktiež doplnky do domácnosti, šperky a tiež kozmetiku. Primark sa zaručujú, že žiaden z kozmetických prípravkov nebol nikdy testovaný na zvieratách. Taktiež aj Primark na Slovenku bude mať jasné podmienky týkajúce sa materiálu, z ktorých sa nebudú môcť produkty predávať. Medzi ne patrí napríklad zvieracia kožušina, husacie či kačacie perie, alebo exotická koža. Dodávatelia smú použiť len kožušinu z domestikovaných druhov hospodárskych zvierat získaných ako vedľajší produkt z mäsového priemyslu. Primark na Slovensku by bol taktiež členom Pracovnej skupiny pre kožu (LWG), ktorej cieľom je dbať na životné prostredie.

Snáď sa už nikto nebude obávať navštíviť Primark na Slovensku, pretože je to spoločnosť, ktorá sa snaží dodržiavať všetky etické a morálne princípy na základe podpísaných zmlúv.

Mohlo by sa vám páčiť aj
Pridajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená