Prestížne odevné spoločnosti dokážu priam nemožné a pri využití správnej predajnej stratégie spojenej so zodpovedným prístupom im nerobí problém ani vzkriesiť značku, ktorá má za sebou krach. Síce to vyžaduje zvýšené úsilie pri budovaní vzájomnej dôvery medzi predajcom a zákazníkmi, no úspešný výsledok stojí určite za to. Výborný príklad nám dáva škandinávsky nadnárodný koncern Halens Group, ktorý po bankrote firmy Quelle vstúpil do módneho priestoru strednej a východnej Európy, aby na ňom vytvoril najväčšiu sieť so zásielkovým predajom oblečenia.

Halens logoSpoločnosť Halens, ktorá sa začala rozrastať zo Švédska do ďalších európskych krajín, prišla so zaujímavým nápadom ako sa v týchto regiónoch presadiť. Po bankrote spoločnosti Quelle prebrala niektoré zastúpenia tohto nemeckého predajcu a pokúsila sa o tzv. rebranding, teda oživenie firmy pod novou značkou a s aplikovaním novej obchodnej stratégie. Bolo to presne v jeseni pred piatimi rokmi, kedy si sa mohla prvýkrát kontaktovať s módou tohto predajcu aj na Slovensku a po páde Quelle využiť jeho nové služby. Princípy predaja sa príliš nezmenili, akurát distribúcia tvojho obľúbeného oblečenia začala prebiehať pod novou značkou, ktorá patrí slávnemu švédskemu hráčovi.

Halens láka spojením kvality s kvantitou

Halens oblečenieAk aspoň občas nakupuješ v Halens, potom poznáš základné princípy ich predajnej taktiky. Tá sa v prvom rade spája s ponukou plnou rôzneho druhu oblečenia, ktoré ti dáva vynikajúcu príležitosť vybrať si presne podľa vlastného vkusu. Avšak nie je to len o rozmanitosti ponuky, ktorou chce severský predajca vzbudiť tvoju pozornosť, pretože popri kvantite vsádza najmä na kvalitu. Pri tomto spojení vzniká často riziko slabšej trvácnosti tovaru, no podľa skúseností mnohých zákazníčok pravidelne nakupujúcich v Halens sa ničoho takého obávať nemusíš, čo je pre teba obrovským plusom. Majitelia Halens sú známi svojim vysokým dôrazom na výber tých najkvalitnejších materiálov a pozorne sledujú výrobné postupy, ktorých cieľ je usmerniť výrobu smerom k zabezpečeniu maximálnej životnosti predávaného tovaru. Vysoké predajné čísla sú snáď najlepším dôkazom úspechu tejto stratégie, ktorá ti ponúkne bohatý výber, no nikdy nie na úkor ohrozenia dobrej kvalitatívnej úrovne.

Halens vsádza na dámsku módu

Aj napriek rozmanitej ponuke tohto šikovného predajcu by sa predsa len dala vytknúť jedna vec a tou je prílišná orientácia spoločnosti na dámsku módu, ktorá tvorí pomerne dosť veľký podiel celého sortimentu. Podobne ako nemecký predchodca Quelle, aj Halens sa sústredí na ponuku dámskej módy ako na hlavnú prioritu, ktorou sa chce na slovanských trhoch presadiť. To síce neznamená, že páni sú ochudobnení a v ponuke si nedokážu nájsť niektorý elegantný model, no v porovnaní s tebou môžu o takej nabitej konfekcii zatiaľ len snívať. Aj napriek tomu sa cení, že pánske kolekcie dostali aspoň nejaký priestor a v prípade potreby máš šancu niečo pekné vybrať aj priateľovi. A aby sme nezabudli, v ponuke je tiež detský textil pre malé miminá, škôlkarov a nižšie školské ročníky. V tomto prípade sa dá dokonca hovoriť o väčšej vyváženosti dievčenského a chlapčenského sortimentu, takže Halensu za to udeľujeme ďalší plusový bod.

Ponuka Halens pre všetky typy žien

Halens kolekciaAk sme už pri prevahe dámskej módy nad tou pánskou, potom sa s nami poď bližšie pozrieť na štýl, ktorý ti Halens ponúka. V prvom rade si uvedom, že nie je dôležité, či uprednostňuješ slávnostnú eleganciu vhodnú na rôzne spoločenské podujatia alebo si potrpíš na uvoľnený štýl prinášajúci pohodu, ktorý môžeš využiť pri prechádzke, venčení psa alebo návšteve koncertu. Halens ťa zaručene prekvapí komplexnosťou svojej ponuky, takže teš sa na pestrý výber toho najlepšieho, čo svetové trendy priniesli na trh s módou. V podstate neexistuje druh oblečenia, ktorý by si u tohto predajcu nenašla, takže nakupovať môžeš všetko od sukní a nohavíc až po bundy do každého ročného obdobia. Navyše máš jedinečnú možnosť dokúpiť si rôzne štýlové doplnky a obuv, aby si mala z Halensu celú módnu zostavu naraz. Nezabudni ani na ostatné produkty, ktoré síce nepatria do šatníka, no ich kúpa sa perfektne spája s výberom oblečenia. Reč je o vkusnom bytovom textile, ktorý možno pekne zladí zariadenie tvojho interiéru, takže skús tomu aspoň venovať pozornosť.

Halens Slovensko napreduje

Spoločnosť Halens si aj za krátkych päť rokov získala prestíž po celom Slovensku a zánik Quelle napravila v excelentnom štýle. Predaju sa darí nadmieru dobre, zo strany zákazníkov pribúdajú najmä pozitívne ohlasy a rozširovanie pôsobnosti napreduje v celkom solídnom tempe. Výsledkom toho je otváranie nových kamenných predajní po celej našej krajine, čo ti dáva možnosť nakupovať v ktoromkoľvek obchode. Možno však viac oceníš online nákup, no aj v tomto prípade sa môžeš na Halens spoľahnúť. Spoločnosť prevádzkuje špeciálny eshop, ktorý je celý vytvorený v slovenskom jazyku, takže pri online nakupovaní sa budeš skutočne cítiť ako doma. Nezabúdaj, že táto firma je miestnym lídrom v oblasti zásielkového predaja, takže máš česť s prestížnym a kvalitným predajcom, ktorý ťa určite nesklame. Stačí vstúpiť do virtuálneho priestoru eshopu Halens a začať s prehliadkou vkusnej módy určenej priamo pre teba. A pozvi aj svojho priateľa, nech si takisto vyberie nejaký pekný kúsok z ponuky a obaja budete zladení podľa aktuálnych módnych trendov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *