guess.skPrečo sa obliekať stereotypne a skrývať charizmu svojej osobnosti za tuctovými modelmi staromódnych značiek? Načo by ste v šatníku držali nudné kusy oblečenia, keď ho môžete naplniť žiarivými doplnkami a dopriať si tak bohatý výber najkrajších tričiek, nohavíc, búnd alebo iných módnych produktov? Možností sú predsa vždy neobmedzené a obliecť sa môžete podľa svojich predstáv bez ohľadu na vplyv aktuálnych trendov. Stačí si nájsť tú najlepšiu značku, ktorej ponuka dokáže ulahodiť vašim požiadavkám a vyhľadať jej kamennú predajňu alebo online obchod, v ktorom nájdete kvalitné a elegantné oblečenie určené presne vášmu vkusu. Ak je tou správnou voľbou napríklad slávna americká značka Guess, potom je tento článok nepochybne napísaný pre vás.

Mladosť a odvaha, to je Guess

Mladá, svieža a sebavedomá, aj takto sa dá v skratke charakterizovať prestížna módna značka pomenovaná Guess. Jej začiatky sa spájajú s prelomom 70. a 80.rokov, kedy bolo pre svetový trh s módou typické vyhľadávať rozličné nezvyčajné prvky a prinášať stále viac náročnejším zákazníkom dizajn dýchajúci inováciou, ktorý popieral všetky konzervatívne štýly. Výrazný vplyv klasickej módy sa síce nevytrácal, no moderna a pokrokové návrhy postupne začínali búrať zaužívané pravidlá a móda ako taká začala byť omnoho odvážnejšia. Tento slobodnejší pohľad na vrcholovú módu prichádzal najmä z Ameriky, kde sa práve v tomto období plnom veľkých zmien v odevnej brandži začala presadzovať aj značka Guess. Jej zakladatelia, slávni bratia Paul a Mauricius Marcianovci, boli takisto vášnivými priaznivcami módy hľadajúcej slobodu a nezávislosť, čo ich viedlo k založeniu novej značky vyjadrujúcej odlišný postoj k životnému štýlu. Značka Guess je tak od 80.rokov súčasťou amerického trhu a po čase sa dostala do celého sveta, aby sa zaradila medzi elitu najúspešnejších odevných spoločností súčasnosti.

Americké sebavedomie s francúzskou nehou

Americké módne značky sú známe svojou odvahou, sebavedomím a ambicióznosťou. Tieto vlastnosti ovplyvňujú dizajn najnovších kolekcií a vnášajú do odevného priemyslu svojskú charizmu, ktorá je priam nekopírovateľná. Produkty Guess sú takisto navrhované v podobnom duchu a v žiadnom prípade im nechýba vášnivý štýl plný odvahy a priebojnosti, no pri výbere jednotlivých modelov si môžeme všimnúť niečo viac. Predávaný sortiment sa vyznačuje istou dávkou nežnosti a romantického nádychu, ktorý robí celkový dizajn ladným a harmonickým. Spôsobené to je najmä citom pre eleganciu, ktorá zdobila francúzskych módnych dizajnérov odjakživa, čoho výsledkom boli unikátne módne kolekcie prinášajúce nezameniteľný šarm a príjemný estetický výraz. Keďže bratia Marcianovci majú francúzsko-marocké korene, ich tvorivosť bola poznačená vplyvom francúzskeho ducha módy a po presťahovaní do Kalifornie mohli tento obrovský potenciál zužitkovať aj pri šírení svojej módy a prekonávaní hraníc na americkom odevnom trhu.

Nespútaná Guess móda

Zakladatelia značky Guess vstupovali do odevného priemyslu s jasnou víziou, ktorá ich viedla na ceste za úspechom. Svieže návrhy ich kolekcií boli tou najlepšou odpoveďou na stúpajúce nároky amerických zákazníkov, ktorí hľadali inováciu v dizajne a snažili sa o nejakú zmenu v podobne ladených módnych trendoch vytvárajúcich stereotyp. Práve značka Guess bola jednou z mála módnych spoločností, ktoré dokázali v 80.rokoch priniesť na americký trh s oblečením nový nádych a oživiť tak šatníky miliónov zákazníkov. Každá z kolekcií sa stala symbolom nespútanosti a sexepílu, ktorá vnášala do diania na trhu netradičný moderný štýl a spájala drzú eleganciu s jemnou a nežnou estetikou. Talent bratov návrhárov tak priniesol nové prvky a tie sa následne stali vyhľadávané po celej krajine, čo bolo základom úspechu aj na medzinárodnom poli, na ktorý sa už vedenie spoločnosti mohlo pripravovať, pretože sila príťažlivosti a nespútaný šmrnc vyžarujúci z jednotlivých modelov začal postupne oslňovať aj zahraničných milovníkov atraktívneho sortimentu značky Guess.

Guess medzi najlepšími

Aj keď práca zakladateľov spoločnosti Guess začala zbierať kopu pozitívnych ohlasov hneď po založení značky a ich prvé navrhnuté rifle vyhľadávalo stále viacej zákazníkov po celej USA, málokto čakal takýto úspech. Predsa len, konkurencia na trhu bola obrovská a rivalita medzi americkými módnymi spoločnosťami dosahovala vrchol, čo kládlo prekážky najmä mladým značkám ako aj Guess. Vedenie značky sa však nebálo a prinášalo kolekcie, o ktoré bol stále veľký záujem. Postupne to už neboli len rifle, ktoré zdobili pulty butikov a výroba sa zamerala aj na ďalšie produkty ako košele, bundy, tričká, či sukne. Takisto sa spustil predaj rôznych módnych doplnkov, z ktorých sa najviac predávali imidžové kabelky vhodné pre všetky dámy bez ohľadu na vek či spoločenské postavenie a hodinky, ktoré už roky zdobia ruky mnohých známych mien. Rastúci vplyv značky na svetovom trhu nezastavilo ani slabšie obdobie 90.rokov a s príchodom súčasného storočia sa spustili rôzne nové kampane spojené s revolučným štýlom kolekcií. Pojem Guess nabral druhý dych a značke sa začalo dariť ako ešte nikdy predtým. Úspech spoločnosti podporila aj jubilejná kolekcia hodiniek predstavená v roku 2004 a začiatok predaja parfumov Guess for Woman v roku 2005 a Guess for Man o rok neskôr. Následne sa zákazníci mohli tešiť z prekvapenia v podobe cenovo dostupnejších produktov a rozširovania medzinárodnej predajnej siete, ktorú v súčasnosti tvorí viac ako 750 obchodov ponúkajúcich to najlepšie z elegantného a kvalitného sortimentu značky Guess.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *