RalphLauren.SKV americkej módnej brandži bola vždy obrovská konkurencia a presadiť sa v nej dokázali len tí najlepší. Každá odevná spoločnosť musí pri tvorbe nových kolekcií oblečenia brať do úvahy hneď niekoľko faktorov, ktoré majú priamy súvis s odlišnými nárokmi tamojších priaznivcov módy. Predsa len, americký trh je od toho európskeho pomerne dosť odlišný, čo je spôsobené prítomnosťou rôznych národností, kultúr a vierovyznaní. V praxi to značí, že ak chce nejaký módny dom vyhovieť tamojším zákazníkom s rozdielnym vkusom na oblečenie, obuv a rôzne módne doplnky, potom sa musí prispôsobiť ich požiadavkám. Práve vďaka tejto veľkej výzve sa mohlo ukázať, ktoré značky sú schopné priniesť fanúšikom módy skutočne bohatú ponuku predávaného sortimentu a či si zaslúžia miesto v zozname najlepších, o ktoré sa musia pobiť tvorbou originálnych rôznorodých kolekcií oživujúcich americký svet módy.

Stabilnú pozíciu medzi elitou amerických módnych výrobcov má aj značka Ralph Lauren. Jej produkty sa už od konca 60.rokov stávajú súčasťou šatníkov mnohých Američanov a predajná sieť tohto výrobcu si získala desaťtisíce priaznivcov aj za hranicami USA. Známa spoločnosť nesie meno po slávnom návrhárovi Ralphovi Laurenovi, ktorý stojí na čele firmy od založenia v roku 1968. Zaujímavosťou je, že práve v tomto období sa mení vedenie a dlhoročného šéfa nahradí nový muž Stefan Larsson, čo by mohlo do tvorby budúcich kolekcií priniesť nejaké nové prvky a značka by sa tak mohla prostredníctvom inovácie dostať medzi ďalších klientov. Zmena sa však týka skôr riadenia manažmentu firmy ako nejakej revolúcií v dizajne, pretože samotný zakladateľ z vedenia neodchádza a naďalej sa bude venovať riadeniu tímu dizajnérov a zodpovedať za návrhy nových kolekcií. Tradiční priaznivci slávnej značky sa tak nemusia obávať prevratných zmien v štýle predávaných produktov a naďalej sa môžu tešiť z obľúbenej módy.

Ralph Lauren je o nezávislosti

Priaznivci obľúbenej americkej módy sa zhodujú, že Ralph Lauren sa dokázal presadiť najmä vďaka originálnemu štýlu zvýrazňujúcemu nezávislosť. V 60. a 70.rokoch minulého storočia pôsobilo na americkom trhu mnoho značiek, no máloktoré z nich upútali takým jedinečným rukopisom ako práve Ralph Lauren. Už prvé návrhy predstavovali skvelú šancu ako obliecť zákazníkov do úplne nového štýlu a zmeniť charakter stereotypne pôsobiaceho imidžu tisíciek Američanov. Bol to práve Ralph Lauren, ktorý neváhal a využil ponúkanú príležitosť obohatiť trh o nezameniteľné módne prvky, ku ktorým si hneď našli cestu najmä zákazníci orientovaní na nezávislosť a liberálnejšie postoje. V prospech značky nanajvýš hovorí, že táto myšlienka sa nezmenila ani po necelom polstoročí a v súčasnosti je stále inšpiráciou pri tvorbe nových návrhov.

Široká ponuka oblečenia Ralph Lauren

Ralph Lauren PoloPrvými oficiálnymi produktmi, ktoré značka Ralph Lauren priniesla na trh, bolo tričko Polo a kolekcia imidžových kravát. Oba typy produktov zaznamenali dosť veľký úspech, no boli to práve kravaty, ktoré sa stali stredobodom záujmu amerických mužov a pokorili rekordné čísla predajnosti. Ako sme vyššie spomínali, na americkom trhu sa presadia len tie značky, ktoré majú v portfóliu rôzne modely a výrobcovia vsádzajú na univerzálnosť. To platilo aj v prípade ponuky Ralph Lauren a slávny výrobca čoskoro obohatil svoj sortiment o elegantné kolekcie pre dámy, modely určené na spoločenské slávnosti a na rad prišla aj športová móda. Práve tá si získala veľký úspech a spoločne so sériami známych Polo tričiek upútala zákazníkov aj za hranicami USA. Rôznorodosť však nebola dominantou len pri voľbe jednotlivých druhov oblečenia do ponuky a dizajnéri na ňu vsádzali aj pri výbere farebných prevedení, použitých materiálov a vzorov na jednotlivých modeloch.

Značka, ktorá nie je len o móde 

Aj keď pojem Ralph Lauren si väčšina z nás spája s oblečením a módnymi doplnkami, celá ponuka značky je omnoho bohatšia. Tím návrhárov okolo Ralpha Laurena sa síce venoval najviac dizajnu oblečenia, no pod menom spoločnosti sa začali predávať aj kvalitné parfumy, ktoré mal samotný zakladateľ veľmi rád. Súčasťou značkových butikov sú aj rôzne doplnky ako slnečné okuliare, imidžové tašky alebo šperky. Po rozšírení predajnej siete sa výrobcovia začali orientovať aj na produkty, ktoré nesúvisia priamo s módou a pod logom značky Ralph Lauren už niekoľko rokov predávajú aj kozmetiku či špičkovú posteľnú bielizeň. A aby toho nebolo vôbec málo, do predaja sa postupne dostali aj bytové dekorácie. Aj napriek tomu je však prioritou spoločnosti predaj oblečenia, vďaka ktorému sa stali obrovským odevným gigantom uznávaným v USA aj zahraničí a vybudovali si úspešnú medzinárodnú sieť butikov ponúkajúcich štýlovú módu určenú pre všetkých milovníkov nezávislého vkusu na americký spôsob.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *