C&A

C&A LogoPre korporátne spoločnosti združujúce viacero značiek súčasne nie je až tak ťažké dostať sa na globálny trh a presadiť sa v jeho širokej konkurencii. Práve firma C&A je príkladom toho, ako sa môže veľká módna sieť predávajúca viacero prestížnych značiek stať rýchlo jedným z najsilnejších hráčov na trhu.

C&A je silnou módnou skupinou

Pri pojme C&A zabudnite na klasickú spoločnosť, ktorá sa sústredí na predaj jednej značky. V tomto prípade sa jedná o skupinu, ktorá združuje viacero značiek, čím vytvára zaujímavý obchodný reťazec. Pod jej záštitou sa predávajú produkty známych značiek Angelo Litrico, Clockhouse, WestburyYour Sixth Sense. Každá z nich má svoju tradíciu a vysoké predajné čísla, čo ešte viac podporuje silu C&A ako jednotnej módnej skupiny.

Na trhu už viac ako 150 rokov

Spomedzi všetkých existujúcich módnych firiem je práve C&A jednou z najstarších na trhu. Jej história presahuje už viac ako 150 rokov, čo bol dosť dlhý čas na to, aby si vytvorila veľké obchodné impérium. Prvá predajňa bola otvorená v Holandsku ešte v roku 1841 zakladateľmi bratmi Clemensom a Augustom Brenninkmeijerovcami, ktorí už v tej dobe dokázali priniesť kvalitný tovar za primerané ceny a prilákať tak menej majetných kupujúcich.

Budovanie medzinárodnej pôsobnosti

C&A modelkaC&A mala jasný zámer a tým bola expanzia za hranice. Stratégia firmy sa postupne začala orientovať na predaj svojich značiek vo viacerých krajinách, čím rástla medzinárodná sieť. Aj keď centrom predaja bola dlhodobo Veľká Británia, konkrétne Londýn, v súčasnosti nájdeme obchody patriace pod C&A po celom svete. Výnimkou nie sú ani vzdialené Mexiko, Brazília alebo Čína, v ktorých sa typické európske oblečenie dokázalo bez problémov uchytiť.

Pridajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená