Burberry kašle na módny priemysel, hrá podľa vlastných pravidiel

Burberry_logoNačo sa riadiť osvedčenými zvykmi, keď nefungujú? Predstavitelia tradičnej značky Burberry majú jasno v tom, akým spôsobom chcú zásobovať svojich zákazníkov najnovším sortimentom a neboja sa pritom riskovať aj neprajnosť zo strany módnych odborníkov.  

Anglická značka, ktorá sa vyše 170 rokov stará o novinky (nielen) v britských šatníkoch, sa rozhodla hrať podľa vlastných pravidiel. Odvážne vyhlásenia o zmene prístupu k módnym prehliadkam a následným dodávkam tovaru do predajní začala plniť do bodky. Jej zákazníci tak môžu využiť efektívnejší spôsob predaja nových modelov, ktoré sú na trhu hneď.

Zákazník Burberry je na prvom mieste

Znie to ako klišé, no zákazník je vždy na prvom mieste a keď ide o predaj, točí sa okolo neho svet. U Burberry to platí dvojnásobne, čo potvrdzuje vlaňajšia rebélia voči starým zvykom v módnej brandži. Majitelia značky sa vzbúrili a rozhodli sa zapĺňať predajne novými modelmi hneď po predvedení na mólach. Zdôvodnenie tohto kroku je jednoduché, zákazník má právo na kúpu obľúbeného sortimentu hneď po prezentácii na prehliadke.

Typický tartanový motív v Burberry ostáva

Niet sa čo diviť, že módny gigant nemal strpenie s pomalým systémom dodávok produktov do obchodov. Zákazníci sú hladní po najnovších modeloch, ktoré prinášajú pestrý výber všetkým vekovým kategóriám. Okrem luxusných kúskov oblečenia a sviežich módnych doplnkov sa s každou novou kolekciou dočkáš aj povestného tartanového vzoru. Prevedenie na štýl kocky je súčasťou Burberry už od 20.rokov minulého storočia a dopyt po ňom ostáva silný dodnes.

Zaujímavosť na záver – Napriek bohatej ponuke britských značiek si obdiv celej kráľovskej rodiny ako jedna z mála spoločností získala práve Burberry. Tá panovníkov upútala hneď po začatí  výroby, keď sa ešte špecializovala len na dlhé kabáty. Od značky sa však neodvrátili ani po rokoch plných zmien a jej nadčasový sortiment plný kreatívnych vzorov nosia stále.

Pridajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená