Vans

Vans off the wallKalifornia patrí k tradičným centrám americkej módy a hneď po New Yorku tu sídli najviac odevných značiek, ktoré na zámorskom trhu spravili poriadny prievan. Mnohé z nich si roky budovali celosvetové renomé a v súčasnosti patria k tej najslávnejšej elite tamojších predajcov oblečenia a obuvi. Miestni dizajnéri totiž poznajú efektívne metódy ako vytvoriť top návrhy a očariť tak celú módnu verejnosť niečím dosiaľ nepoznaným. Presne to sa podarilo aj tímu zo spoločnosti Vans, ktorá sa preslávila vďaka unikátnej práci plnej kreatívnych prvkov, vďaka čomu už niekoľko rokov vytrvalo žiari vo svetle reflektorov nasmerovaných na najlepších predajcov športovej obuvi.

Vans topánky  Spoločnosť Vans sa na trhu so športovou obuvou pohybuje už nejaký čas, takže v žiadnom prípade nemôžeme hovoriť o mladom neskúsenom účastníkovi módneho sveta. V marci to bude presne 50 rokov, čo sa bostonský rodák Paul van Doren žijúci v Kalifornii odhodlal so svojim bratom Jimom k založeniu prvého obchodu pod logom tejto značky. Predajňa bola otvorená v kalifornskom Anaheime a okamžite po jej sprevádzkovaní začala vítať nadšených priaznivcov netradičnej športovej obuvi. Presnejšie šlo o skate obuv, ktorej predaj bol v dobe 60.rokov stále len v kolíske a súrodenecká dvojica dostala poriadne zabrať, kým sa presadila medzi skúsenejšími predajcami športových modelov. Aj napriek tomu túto úlohu zvládla a jej snahu uspieť nezastavili ani rôzne nečakané udalosti, ktoré okorenili príbeh americkej značky.

Tajomstvo úspechu obuvi Vans

 Vzhľadom na rýchly úspech značky Vans je jasné, že milovníkov skateboardov a imidžového oblečenia v skate štýle sa našlo dosť v celej Amerike. Dorenovci navyše našli správny recept ako ulahodiť pomerne špecifickému vkusu tejto náročnej skupiny zákazníkov a priniesli do oblasti skate módy nové prvky. Medzi nimi nechýbala napríklad kombinácia kvalitných látok, ktoré dokázali udržiavať nohu v teple aj počas chladnejších dní. Povrch jednotlivých modelov síce pôsobil ako tenký a slabo odolný, no osobná skúsenosť s nosením ukázala presný opak. Výrobný postup však dbal o to, aby schopnosť udržiavať teplo nebola počas horúcich letných dní na škodu a aby sa noha prehnane nepotila. Ďalším plusom tejto obuvi je skvelá priľnavosť obuvi k skate doske, ktorú si cenil každý skúsený skater, čo bolo neskôr jedným z hlavných dôvodov, prečo začali obuv od firmy Vans vyhľadávať profesionáli. Bratia Dorenovci vedeli ako prísť s obuvou, ktorá ponúkne viac ako štandard a ich návrhárske metódy sa ukázali ako správny recept na úspech.

 Vans rozširuje ponuku

 Vans logoNajväčšou prekážkou na ceste za slávou bolo pre mladú módnu spoločnosť zo 60.rokov práve predbehnutie skúsenejšej konkurencie, ktorej ponuka bola omnoho pestrejšia a zákazníkom ponúkala podstatne väčší výber. Veľké spoločnosti ako napríklad Nike, Adidas, Reebok alebo Puma predávali športovú obuv pre rôzne typy športových aktivít, čo im dávalo šancu ovládať výrazný podiel na americkom trhu a len výnimočne ich ohrozil nejaký nováčik. To pochopili aj vo vedení Vans, čo ich neskôr viedlo k rozšíreniu svojho sortimentu o ďalšie typy obuvi. Aj keď ich počiatočný úspech sa spájal výhradne s predajom modelov pre skaterov, bolo to práve doplnenie predávaného tovaru o produkty určené pre ďalšie športy, vďaka ktorému sa začala väčšia expanzia značky. Táto stratégia sa nakoniec ukázala ako správne rozhodnutie, pretože po nejakom čase sa Vans dostala aj do Európy a predaj ich sortimentu dosahoval veľmi slušné čísla v mnohých krajinách.

Produkty Vans pre náročných skaterov

 Aj napriek rozsiahlemu rozširovaniu ponuky o štýlové modely pre basketbalistov, bežcov či dokonca milovníkov baseballu, sa bude pojem Vans stále spájať so skate módou. Na základe toho sa aj väčšina návrhov orientuje práve na tento typ obuvi a v obchodoch tvorí stále veľký podiel tovaru. Vans by snáď ani nemohla prestať s výrobou tenisiek pre skaterov, pretože ich postupy pri tvorbe nových kolekcií ponúkajú garanciu vysokej kvality a originálneho dizajnu. Špičkoví skateri sa nikdy neuspokoja s nejakým štandardom a k praktizovaniu svojho koníčka potrebujú najvyššiu možnú úroveň, ktorá sa spája s niekoľkými atribútmi. Dôraz na kvalitu doplnený maximálnym komfortom pri nosení je základnou požiadavkou, čo Vans už takmer 50 rokov bez problémov spĺňa. K tomu si prirátaj vkusný dizajn jednotlivých modelov, ktorý je obrovskou devízou, pretože k skaterom patrí štýlový imidž a ich obuv musí spĺňať nároky na celkové dizajnové prevedenie.

Sleduj Vans na online eshope

Vans boty Značku Vans a jej zaujímavý príbeh si spoznala bližšie, teraz už ostáva len nazrieť do ponuky. Tá je celkom pestrá, pretože predaj najnovších kolekcií je sprevádzaný niektorými slávnymi modelmi patriacimi do histórie značky. Vans takto dáva najavo svoj odkaz, ktorý nestráca na sile ani po rokoch a o najlepšie produkty z jeho portfólia je záujem aj v súčasnosti. Ak chceš vidieť tieto extra kúsky naživo, potom vstúp do niektorého kamenného obchodu. V opačnom prípade si vystačíš aj s návštevou online obchodu, kde nájdeš o obuvi Vans všetko podstatné a pokojne môžeš nakupovať z pohodlia domova. Navyše, Vans eshop ti predstaví oveľa viac produktov, ktoré si nevidela na regáloch predajní, takže určite si na správnom mieste. Pozorne si prejdi celú ponuku a ak ťa niečo z tejto top módy niečo zaujme, vsaď na pocit a kúp si svoj príťažlivý model.

Pridajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená