Differenta logo

Naše hodnotenie e-shopu:
 (6,5/10)

E-shop Differenta.sk o sebe hrdo hlása, že patrí k najobľúbenejším módnym e-shopom v Slovenskej republike. Myslím si však, že toto tvrdenie je v dnešnej dobe trochu trúfalé, keď vezmeme do úvahy koľko preslávených webov u nás v poslednej dobe začalo prevádzku (napríklad Zoot pod.).

 

Differenta.sk, priekopník medzi módnymi e-shopmi

Faktom ale je, že Differenta si u nás v priebehu svojej sedemročnej existencie už vybudoval svoje miesto. A boli to práve oni, ktorí k nám doviezli v tej dobe absolútne nevšednú značku Desigual, ktorá aktuálne zažíva veľký boom. Po tejto značke k nám doviezla aj voňavé plastové topánky Melissa a následne tiež holandskú štýlovú značku Scotch & Soda, ďalej plastové kabelky O Bag, talianske náramky Ops! Objects a ponožky Happy Socks. Aktuálne ponúka pomerne široký sortiment aj od iných značiek, ktoré je možné označiť za luxusný. Jedná sa o Disaster, HUNTER, MELLI Mello, Crocs, Converse, Calvin Klein, bobble, culito from Spain, EMU, Santoro, TOMS a Vigar.

Aký je e-shop Differenta.sk?

Na prvý dojem pre mňa nie je zas tak ľahké sa v e-shope Differenta.sk zorientovať. Videla som oveľa zaujímavejšie, čistejšie a modernejšie riešené e-shopy. Stránky boli dizajnovo aktualizované, ale aj tak na mňa pôsobí trochu zastaraným dojmom, ruší ma na nich veľa prvkov, niektoré texty a grafické prvky sú vyslovene zastarané a informácie o obchode umiestnené v sekcii „Všetko o nákupe“ mi prídu ako veľký prešľap. Obvykle ide o niečo, po čom sa človek zháňa, a preto by to človek nemal dlho hľadať. Keď potom vezmem do úvahy ešte aj tú skutočnosť, že sa Differenta.sk snažia zákazníkov presvedčiť, že sú obchodom na úrovni ponúkajúce len to najlepšie, teda luxus, som vzhľadom k stránkam sklamaná. Takýto dizajn v dnešnej dobe zodpovedá úrovni e-shopov strednej kategórie. Mnoho iných e-shopov tento legendárny internetový obchod predbehol. Mám z neho dojem, akoby zaspal na vavrínoch. Od e-shopu, ktorý si zakladá na predaji luxusu by som proste čakala oveľa lepšiu prezentáciu. Ako veľký nedostatok v dnešnej dobe plnej sociálnych médií považujem aj vynechanie označenie, či obchod nájdeme aj na Facebooku, Twitteri, Pinterestu, Google+ alebo napríklad na Instagramu. Odkazy tu sú (opäť až vo vnútornom skrytom obsahu na iné súvisiace weby, magazíny a televíziu).

Nakupovanie na Differenta.sk

Hlavnú sekciu má Differenta.sk viac členitú. V hlavičke nájdete značky, dámske oblečenie, pánske oblečenie, detské oblečenie, módne oblečenie, módne doplnky, pre bývanie a akcie a zľavy. Kategórie sú nazvané zbytočne tiahle a ťažkopádne, vďaka tomu zaberú aj pomerne dosť priestoru. Ďalšie členenie je však už prehľadné a ponúka zákazníkovi rýchlu orientáciu. Hľadanie vám uľahčí aj špecifikácie sortimentu, kde si ľahko nastavíte typ hľadaného tovaru, značky, farbu a cenu. Hľadať tiež môžete od najlacnejších položiek, od tých najdrahších, podľa názvu alebo podľa noviniek. Registrácia na týchto stránkach jednoduchá, rýchla a jednoduchá, čo pozitívne kvitujem.

Čo ešte ponúka Differenta?

V sekcii Akcie a zľavy nájdete na Differenta.sk outlet Desigual, darčekové poukážky, ponuku tovaru v zľave, vypredávaný tovar a darčekový katalóg. Inak sa občas objaví nejaký ten zľavový kupón, ale jeho výška sa pohybuje len v niekoľkých percentách.

Pozitíva eshopu Differenta.sk

 • Obchod patrí k najstarším tohto druhu u nás.
 • Ide o preverený obchod, ktorý sa zameriava len na to najlepšie.
 • V ponuke majú šeky.
 • Ak si z eshopu objednáte do 12tej hodiny, zaručuje sa vám, že tovar dodajú hneď do druhého dňa.
 • Poštovné a balné od nákupu za 40 eur zdarma.
 • Ponúka len to, čo v skutočnosti majú.
 • Na stránkach sa nachádza aj outlet Desigual.

Negatíva tohto e-shopu

 • Zlá orientácia v eshope.
 • Zastaralý grafický design stránok.
 • Sekciu o nás je nutné hľadať.
 • sk nie je prepojený so sociálnymi sieťami.
 • Stránka ponúka dopravu zdarma až od 40 eurového nákupu (na veľa iných eshopoch je to možné od oveľa menšej čiastky).
 • Pri zrovnávaní cenových ponúk som zistila, že cena je pomerne vysoká.

Záver

Differenta.sk možná patril k najobľúbenejším značkám u nás, ktorý prišiel s veľa novinkami a trhákmi. Za sedem rokov ich existencie sa toho však veľa zmenilo, hlavne k prístupu k potenciálnym zákazníkom. Bohužiaľ sa mi zdá, že skôr ten veľmi zaujímavý e-shop po celé stránke zostal v minulosti.

Hodnotenie:

 (6,5/10)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *