Baťa

Naše hodnotenie e-shopu:
(8/10)

Snáď žiadnemu Slovákovi nie je nutné predstavovať pýchu našej krajiny, – Baťu, obchod, ktorý sa stal doslova svetovou legendou. Majstra obuvníka dnes nájdeme po celom svete a aj po viac ako 80 rokoch svojej existencie patrí k slovenskej chvále. Možno aj preto sa jedná o toho najväčšieho predajcu obuvi na území Slovenskej republiky.

 

Baťa nie je typickým predstaviteľom internetového obchodovania. Eshop je pre značku doplnkom, ďalšou službou, s ktorou sa majitelia chceli ešte viac priblížiť svojim klientom. Baťa ide proste s dobou, a tak popri rozsiahlej siete kamenných obchodov ponúka aj ten internetový.Aký je teda eshop Baťa?

Na prvý pohľad sympatický

Aj on sa drží osvedčeného podkladu a aj on má výraznú pohyblivú head page, ale veľmi príjemne pôsobí sezónne sa meniaci grafický vzor na podklade. Tak napríklad v zime ho zdobia ľahučké a svetlé, takmer priehľadné vločky. Prvá stránka je veselá, pozitívne pôsobiaca, snažiaca sa baviť. A musím povedať, že sa jej to darí. Baťa si na prezentácii naozaj necháva záležať. Fotografie sú moderné, presvetlené, zakomponované do outfitov a celkovo pôsobí veľmi príjemne a pozitívne. Pozitívne kvitujem aj to, že hneď v záhlaví sa nachádza prehľadné rozdelenie do kategórií, ktorých je tak akurát – Novinky, Ženy, Muži, Deti, Doplnky a Zľavy. Po rozliknutí nájdete ďalšie členenie a triedič, ktorý vám pomôže ľahko a rýchlo nájsť presne to, čo hľadáte. Na svojich stránkach nepredáva iba svoju obuv, ale aj inú značkovú obuv (Adidas, Timberland, Reebok, VANS, Lacoste, atď.).

Registrácia do e-shopu Baťa

Párty časRegistrácia na stránkach e-shopu Baťa vás v skutočnosti registruje do Baťa klubu. Prihlásenie do systému by mohlo byť jednoduchšie a rýchlejšie, ale v porovnaní s inými e-shopy sa jedná o bežný priemer. Jediné, čo by vás mohlo zaraziť je požiadavka na dátum narodenia, ktorý nemám príliš v obľube, pretože ide o zneužiteľný údaj.

Výhody Baťa Klubu?

Registráciou do Baťa Klubu získate množstvo výhod. Za každé euro nákupu získate body, ktoré vám dvakrát do roka, vždy na konci júla a januára premenia na poukážky na zľavu (či už v internetových, tak i v kamenných). Už pri nazbieraní 100 bodov za sezónu získate zľavu vo výške 2 EUR. Okrem toho dostávate aj zvýhodnené ceny na vybrané produkty. Keď si nazhromaždíte na karte 200 bodov, získate 2x vyššie odmeny v podobe poukážky na zľavu. S 400 bodmi na karte potom dostanete 4x vyššiu odmenu v hodnote zľavové poukážky a máte nárok na získanie karty DELUXE, ktorá je spojená s ďalšími výhodami.

Karta DELUXE

Po nazbieraní 400  bodov (nutné dodať, že k tomu musí dôjsť v priebehu jednej sezóny) v Baťa klube máte za odmenu nárok na 12 mesačné členstvo v DELUXE klube, ktoré je spojené s štvornásobnú odmenou za nakupovanie v podobe zľavových poukážok. Okrem tejto výhody ešte od Baťu získate aj 10% zľavu na kabelku pri nákupe s obuvou (nákup musí prebehnúť v kamennej predajni) a 20% zľava na opravu obuvi. Nárok máte aj na využitie služieb Baťa Home, ktoré vám tovar doručí zadarmo.

Spôsob nakupovania na e-shopu

Topánky si objednáte v eshope Baťa.sk celkom jednoduchým spôsobom. Už od 19,99eur  vám je pritom dodajú zadarmo. Dohovoriť sa však môžete aj na tom, že si ich vyzdvihnete v najbližšej kamennej predajni Baťa. Ďalšou možnosťou je nechať si topánky doručiť prostredníctvom služby Baťa Home, pričom objednaný tovar je dodaný v priebehu 5 pracovných dní. K doručeniu ďalej môžete využiť aj služby PPL a Slovenskú poštu. PPL pritom zásielku doručí oveľa rýchlejšie a aj vo večerných hodinách.

Výhody spojené s nakupováním v e-shopu Baťa

 • Baťa je tradičným slovenským výrobcom, ktorý je verný svojim zákazníkom.
 • Okrem e-shopu funguje aj veľa kamenných obchodov.
 • Pri objednaní tovaru v internetovom obchode máte možnosť vyzdvihnúť si tovar priamo v predajni Baťa.
 • V inom prípade si môžete nechať tovar doručiť službou Baťa Home, prostredníctvom Slovenskej pošty, alebo PPL.
 • Od nákupu za 19,99 eur neplatíte dopravu.
 • Pokiaľ vám doručený tovar nesedí (je veľký, alebo malý), máte možnosť tovar zadarmo vymeniť v predajniach Baťa.
 • Tovar zakúpený v e-shope Baťa máte možnosť vrátiť nie podľa zákonom danej doby, ale do 30 dní.
 • Kvitujem aj pekné grafické prevedenie e-shopu.
 • Baťa má pěknou prezentaci e-shopu.
 • Obchod je prehľadný, ľahko v ňom človek nájde, to čo potrebuje.
 • Jednotlivé produkty sú perfektne popísané.
 • Baťa tvorí rôzne akcie, zľavy a výpredaje. Zľavu na nákup je možné získať aj v rámci zľavových portálov. Vydávajú taktiež aj zľavové kupóny.

Nevýhody e-shopu Baťa

 • Nejde ani tak o nevýhody, ale to, čo sa mi nepáči.
 • Registrácia na web nie je zas až taká jednoduchá. V dnešnej dobe by mohla byť rýchlejsia a nie tak zložitá.
 • Nepáči sa mi, že už v rámci registrácie odo mňa žiadajú dátum narodenia.
 • Keď si spočítam za akých podmienok sú výhody poskytované, zas až tak úžasné a prevratné to nieje.
 • Dodanie tovaru je pomerne dlhé (5 pracovných dní).

Hodnotenie:

(8/10)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *