pradaTalianski dizajnéri vždy vedeli ako oživiť svet módy tými najoriginálnejšími kúskami a medzi viacerými zvučnými menami nechýba samozrejme ani Prada. Spoločnosť, ktorá pred dvoma rokmi stihla osláviť krásnych 100 rokov pôsobenia, je vôbec jednou z najvplyvnejších značiek v celom módnom priemysle. Svoju obrovskú silu pravidelne dokazuje príchodom elegantných noviniek, ktoré dokážu aj po dlhých rokoch účasti na trhu stále príjemne prekvapiť. A navyše, zdá sa, že čím je Prada v oblasti módy dlhšie, tým má toho v ponuke stále viac a ani zďaleka ešte nepovedala posledné slovo.

Módna veľmoc z Talianska

Otcom celého projektu, z ktorého vzišla myšlienka na založenie renomovanej módnej značky s obrovskou popularitou je Talian Mario Prada. Ten si splnil jeden zo svojich snov a v roku 1913 založil v meste módy firmu predávajúcu módne doplnky vyrobené z kože. V Miláne sa tak otvoril jeden z najväčších módnych domov, ktorý však spočiatku nebol taký úspešný. Aj keď záujem o luxusný kožený sortiment rástol, postupne začala sila spoločnosti Prada upadať. Všetko sa zmenilo prevzatím firmy jeho vnučkou, ktorá spoločne s manželom dokázala firmu postaviť na nohy aj vďaka zameraniu obchodnej stratégie na tvorbu exkluzívnych módnych kolekcií. A práve tu nastal zlom, po ktorom začala Prada okamžite expandovať do sveta ako jedna z najsilnejších odevných značiek.

Vyberte si z bohatej ponuky

prada jesenna kolekcia

Ak by sa dali módne značky predávajúce viacero druhov produktov vrátane príslušenstva označiť za flexibilné, potom by bola jednou z najflexibilnejších práve Prada. V ich ponuke totiž nenájdeme len oblečenie, ktoré ich preslávilo najviac. Renomé značky je postavené aj na luxusných kožených doplnkoch, pričom k tým najpredávanejším patria určite kabelky. Ani tým však obsah portfólia talianskeho giganta nekončí a milovníci Prady sa môžu tešiť aj z kvalitných peňaženiek, šperkov či slnečných okuliarov. V neposlednom rade sú to luxusné parfumy, na ktoré talianske vedenie vsadilo časť svojej stratégie a tento krok sa im vracia len v tom najlepšom, pretože záujem o tieto parfumy predbehol aj tie najvyššie očakávania.

Prada ako tvorca trendov

Niektoré prestížne značky majú v módnom priemysle obrovskú moc a tá sa dá využiť najmä pri tvorbe aktuálnych trendov. Tejto príležitosti sa dokážu zhostiť vždy aj dizajnéri tvoriaci kreatívne návrhy pre nové kolekcie, ktoré potom zaplavia predajne a pozvú do svojich útrob milovníkov luxusnej elegancie. Vplyv značky Prada cítiť aj medzi najnovšími trendami, ktoré prinášajú oblečenie vyrobené z drahých látok v najvyššej kvalite a kombinujú typické farby využívané práve šikovnými talianskymi dizajnérmi. Najnovšie modely sú navrhnuté s citom, aby bol zachovaný charakter značky, no zároveň sa stala súčasťou dizajnu aj moderna. Vďaka nej sa môže kvalita módnych kolekcií neustále zlepšovať a prinášať tak zákazníkom toľko vyhľadávanú inováciu.

Pradu nájdete aj v eshope

Online predaj sa stal už dávnejšie bežnou súčasťou stratégie módnych výrobcov a ani Prada nezabudla na možnosť komunikácie so zákazníkmi prostredníctvom eshopu. Táto varianta predaja sa dokonca osvedčila ako dosť úspešná a administrátori Prada eshop-u zaznamenávajú denne tisícky návštevníkov z celého sveta. Tí tak majú výbornú možnosť nahliadnuť do sveta značky priamo z pohodlia domova, pričom si môžu prezrieť ponúkaný tovar a oboznámiť sa s najnovšími kolekciami. Potom je už len na nich, či si zvolia možnosť nákupu v eshope alebo sa vydajú do niektorej z predajní, kde si vyhliadnutý sortiment môžu pred samotnou kúpou najskôr vyskúšať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *